| Item condition | New |
| Manufacture name | DPCA100C10/010 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 8536 2010 00 |
| ETIM | EC000905 |
| Rated current | 63 A |
| Rated voltage | 400 V |
| Rated fault current | 0.3 A |
| Leakage current type | Other |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Ambient temperature during operating | -20-40 °C |
| Packing level 1 | 5413656115342 |
| Built-in depth | 44 mm |
| Rated insulation voltage Ui | 440 V |
| Pollution degree | 3 |
| Width in number of modular spacings | 4 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1-35 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1-25 mm² |
| With interlocking device | No |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 6 kV |