| Item condition | New |
| Manufacture name | Rack mount kit single (8845A/8846A) Y8846S |
| Brand | Fluke |
| Country of origin* | US |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7326 9098 00 |
| ETIM | EC002625 |
| Type of accessory/spare part | 482.6 mm (19 inch) mounting set |
| Material | Steel |
| Packing level 1 | 0095969354066 |
| Width | 528 mm |
| Height | 101 mm |
| Depth | 325 mm |