QSA SWITCH-DISC FUSE QSA125N1-00/3N K2DG
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 8711426950627
MPN: 1319954
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name QSA SWITCH-DISC FUSE QSA125N1-00/3N K2DG
Brand EATON
Categories Fuse Switch-Disconnectors
Country of origin* GB
Harmonized System Code 8536 5080 00
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 125 A
Number of poles 4
Degree of protection (IP), front side IP00
Suitable for fuses NH000, NH00
Version as main switch No
Version as safety switch No
Rated operation power at AC-23, 400 V 59 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 690 V