PV-PRO/OE-200/F-1500/9 - Fuse plug image 1
PV-PRO/OE-200/F-1500/9 - Fuse plug image 2
PV-PRO/OE-200/F-1500/9 - Fuse plug thumbnail 1
PV-PRO/OE-200/F-1500/9 - Fuse plug thumbnail 2
PV-PRO/OE-200/F-1500/9 - Fuse plug
Order only Minimal order quantity: 8
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4063151307639
MPN: 1220819
Box: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name PV-PRO/OE-200/F-1500/9 - Fuse plug
Brand Phoenix Contact
Categories Inline Cable Connectors
Country of origin* PL
Harmonized System Code 8535 4000 00
ETIM EC002943
Packing details
Packing level 1 4063151307639, 4063151307639
Description
Fuse, Range of articles: Sunclix, Fuse plug, color: black, rated voltage: 1500 V DC (bis 4000m ü. NN), rated current: 9 A, Connection method: open cable end, min. cable diameter: 5.8 mm, max. cable diameter: 6.4 mm. SUNCLIX fuse element for protecting panels and devices in photovoltaic systems