| Item condition | New |
| Manufacture name | PUSHBUTTON HE, BLACK, WITH MARKING |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC001038 |
| Hole diameter | 22.5 mm |
| Colour button | Black/white |
| Type of button | Flat |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Degree of protection (NEMA) | 13 |
| Packing level 1 | 3606480554766 |
| Suitable for illumination | No |
| Unlocking method | None |
| Spring-return | Yes |
| Diameter cap | 30 mm |
| Suitable for emergency stop | No |
| Colour front ring | Black |
| Width opening | 0 mm |
| Height opening | 0 mm |
| Material front ring | Plastic |
| With front ring | Yes |
| Construction type lens | Round |
| Supply voltage lamp | 0 V |
| Switching function latching | No |