| Item condition | New |
| Manufacture name | AC-DC Industrial DIN rail power supply; Output 12Vdc at 10A; metal case; Ultra wide input 180-550Vac for single and two phase mains network 120W |
| Brand | Mean Well |
| Country of origin* | SZ |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC002542 |
| Voltage type of supply voltage | AC/DC |
| Power output | 120 W |
| Rated supply voltage at DC | 12 V |
| Max. output current 1 | 10 A |
| Packing level 1 | 4711287422565 |
| Packing level 2 | 4711287422565 |
| Width | 40 mm |
| Height | 125.2 mm |
| Depth | 113.5 mm |
| Rail mounting possible | Yes |