| Item condition | New |
| Manufacture name | PU PICTOGRAM DOWN EXIT LWRI FOR EE11PL |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000479 |
| Width | 140 mm |
| Model | Insert sheet/plate |
| Double-sided | Yes |
| Meaning pictogram | Escape route |
| Length | 460 mm |
| Direction | Downwards |
| Recognition distance | 12 m |
| Packing level 1 | 8435156912129 |