| Item condition | New |
| Manufacture name | PSB- 120W- 24V- 2.1Ah |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002542 |
| Voltage type of supply voltage | AC |
| Power output | 50 W |
| Type of electric connection | Plug-in connection |
| Degree of protection (IP) | IP30 |
| Max. output current 1 | 5 A |
| Max. output current 2 | 5 A |
| Packing level 1 | 3660191613990 |
| Width | 220 mm |
| Height | 175 mm |
| Depth | 300 mm |
| Built-in height | 220 mm |
| Performance level according to EN ISO 13849-1 | None |
| SIL according to IEC 61508 | None |