| Item condition | New |
| Manufacture name | LPTEBEMP LIGHTING ENCLOSURE TYPE E-B EMPTY ; LPTEBEMP |
| Brand | ABB |
| Country of origin* | TR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC000331 |
| Mounting method | Metric |
| Width | 148 mm |
| Height | 25 mm |
| For max. number of fans | 0 |
| Diameter | 8 mm |
| With built-in filter | No |
| Material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP67 |
| Surface finishing | Untreated |
| Packing level 1 | 5411815243790 |