| Item condition | New |
| Manufacture name | PRAGMA PLUS OPBOUW 2X18 MOD |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000214 |
| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Housing material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP30 |
| Cover model | With notch |
| Packing level 1 | 3303432394813 |
| Colour | Grey |
| Width | 426 mm |
| Height | 450 mm |
| Depth | 125 mm |
| RAL-number | 7004 |
| With mounting plate | No |
| Built-in depth | 0 mm |
| Number of rows | 2 |
| Built-in height | 0 mm |
| Type of cover | Cover |
| Built-in width | 0 mm |
| EMC-version | No |
| Extension possible | Yes |
| Inner depth | 95 mm |
| DIN-rail | Yes |
| Width in number of modular spacings | 18 |
| Type of closure | Other |
| Transparent cover/door | No |
| With lock | No |