| Item condition | New |
| Manufacture name | Power Distribution Unit H11-100 2-pole 40 A 30 mA RCD |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC000003 |
| Rated current | 40 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Rated fault current | 3.0E-5 A |
| Leakage current type | A |
| Selective protection | No |
| Frequency | 50 Hz |
| Packing level 1 | 6438100386511 |
| Packing level 2 | 6438100386511 |
| Packing level 3 | 6438100386511 |
| Mounting method | DIN rail |
| Degree of protection (IP) | IP20 |