| Item condition | New |
| Manufacture name | POT DE DESCENTE PRDC |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002601 |
| Mounting method | Concrete building |
| Model | Single |
| Shape | Rectangular |
| Packing level 1 | 3589354913008 |
| Colour | Green |
| Width | 41 mm |
| Halogen free | No |
| Construction type | Other |
| Length | 186 mm |
| Material | Plastic |
| Number of inlets | 2 |
| Luminaire hook mounting | No |
| For tube diameter | 20/25 mm |