| Item condition | New |
| Manufacture name | Porter 21 | Pendant | Galvanized |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1990 00 |
| ETIM | EC001743 |
| Width | 210 mm |
| Length | 210 mm |
| Height/depth | 240 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Max. system power | 60 W |
| Packing level 1 | 5704924011665 |
| Packing level 2 | 5708839011666 |
| Lamp holder | E27 |
| Colour housing | Other |
| Housing material | Other |