| Item condition | New |
| Manufacture name | PLUG-IN CHARGER FOR HE9 BASIC |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000359 |
| High-speed battery charger | No |
| Frequency supply voltage | 50 Hz |
| With discharging function | No |
| Charging voltage | 100-240 V |
| Nominal voltage | 100-240 V |
| Degree of protection (IP) | Other |
| Packing level 1 | 4250217438417 |