| Item condition | New |
| Manufacture name | 2CDB710008R0000 Wiring Accessories |
| Brand | Busch-Jaeger |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000125 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Colour | White |
| Halogen free | No |
| Material quality | Other |
| Material | Other |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Device width | 81 mm |
| Device height | 81 mm |
| Device depth | 48 mm |
| Packing level 1 | 5413656007593 |