| Item condition | New |
| Manufacture name | MESH TRAY 70x150 Zplus PERFORMANCE |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7314 5000 00 |
| ETIM | EC000853 |
| Model | Without connector |
| Material | Steel |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Packing level 1 | 3606480444968 |
| Colour | Other |
| Width | 150 mm |
| Height | 75 mm |
| Surface protection | Hot-dip galvanized and coated |
| Weight | 0 kg/m |
| Material quality | Other |
| Length | 3000 mm |
| Wire diameter | 3.9 mm |
| Integrated partition | None |
| Useful cross section | 9112 mm² |
| Profile shape | U-shape |
| Screwless connector | Yes |
| Span between supports according to IEC 61537 | 0 mm |
| Max. safe working load according to IEC 61537 | 0 N/m |