| Item condition | New |
| Manufacture name | PB 611-3/2-0 W Plaster finish |
| Brand | Siedle |
| Categories |
Door Entry Systems
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7604 1090 00 |
| ETIM | EC000350 |
| Anti-theft protection integrable | No |
| Packing level 1 | 4015739182817 |
| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Colour | White |
| Width | 331 mm |
| Height | 231 mm |
| Depth | 38 mm |
| Number of units | 6 |
| Material | Aluminium |