| Item condition | New |
| Manufacture name | PATHWAY LIGHTING WITH SENSOR 230V |
| Brand | Legrand |
| Categories |
Motion & Presence Sensors
|
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 5080 00 |
| ETIM | EC000133 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Colour | Other |
| Width | 40.5 mm |
| Model | Movement sensor |
| Height | 50 mm |
| Depth | 51.5 mm |
| Connection type | Screwed terminal |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Max. transmission range frontally | 8 m |
| Max. transmission range sideways | 3 m |
| Max. switching power | 1.3 W |
| Scan angle | 180 ° |
| Nominal voltage | 230 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Min. switch-on time | 30 s |
| Max. duty cycle | 30 min |
| Response value luminosity adjustable | No |
| Optimum mounting height | 1.2 m |
| Max. presence range | 6 m² |
| Packing level 1 | 3414972440387 |
| Packing level 2 | 3414972440394 |
| Packing level 3 | 3414972785198 |
| Halogen free | Yes |
| Surface protection | Untreated |
| Creep-under protection | Yes |
| Voltage type | AC |
| Built-in depth | 34 mm |
| With remote control | No |
| Staircase monitoring | Yes |
| Bridging switch | No |
| Suitable for wireless transmission | No |
| Material quality | Thermoplastic |
| Max. starting current | 0.013 A |
| Material | Plastic |
| Response value sensitivity adjustable | Yes |
| Dim function with dimmer basic element | No |
| Response value luminosity | 2.5 lx |
| Suitable for C-load | No |
| Diameter detection range on floor | 6 m |
| Remote operation | Yes |
| HVAC-control | No |
| Constant light control | No |
| Substation input | Yes |
| With signal unit | Yes |
| Control current | 0.013 mA |
| Teach-function for response value luminosity | No |
| Networkable | No |
| Forced switch off | No |
| Impact strength | IK02 |
| With alarm function | No |
| Transparent | No |
| Animal zone | No |
| Surface finishing | Matt |
| Detection angle horizontal | 180 ° |
| Pivoting range sensor, horizontal | - ° |
| Pivoting range sensor, vertical | - ° |
| IFTTT support available | No |
| Forced switch on | No |
| Min. depth of built-in installation box | 40 mm |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Suitable for ceiling mounting | No |
| Anti-bacterial treatment | No |