| Item condition | New |
| Manufacture name | E27 | 1800 Kelvin | 140 Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E27 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 1800 K |
| Luminous flux | 140 lm |
| Packing level 1 | 5704924013577 |
| Colour housing | Other |
| Degree of protection (IP) | IP23 |