| Item condition | New |
| Manufacture name | P210 Eaton Moeller series White moulded range (PREMERA) - Wiring devices |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000450 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Clamps | Other |
| Packing level 1 | 5010826125790 |
| Packing level 2 | 9010238241312 |
| Colour | White |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Material | Plastic |
| Connection system | Screwed terminal |
| RAL-number (similar) | 9016 |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Device width | 86 mm |
| Device height | 86 mm |
| Device depth | 40 mm |