OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR image 1
OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR image 2
OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR image 3
OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 1
OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 2
OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 3
OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019242613
MPN: 1SCA022747R6490
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OT400U03 SWITCH-DISCONNECTOR
ETIM EC000216
Rated permanent current Iu 400 A
Number of poles 3
Degree of protection (IP), front side Other
Packing details
Packing level 1 6417019242613
Rated operation power at AC-23, 400 V 220 kW
Suitable for floor mounting Yes
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V