OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR image 1
MD01 image 2
OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR image 3
OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR image 4
OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 1
MD01 thumbnail 2
OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 3
OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 4
OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR
In vendor's stock
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019231778
MPN: 1SCA022721R4020
Item condition New
Manufacture name OT200E22P SWITCH-DISCONNECTOR
ETIM EC000216
Rated permanent current Iu 200 A
Number of poles 4
Rated operating voltage 1000 V
Packing details
Packing level 1 6417019231778
Other Technical data
Rated operation power at AC-3, 400 V 110 kW
Interlockable Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 110 kW
Colour control element Black
Suitable for floor mounting Yes
Suitable for front mounting 4-hole No
Suitable for front mounting centre No
Suitable for distribution board installation Yes
Suitable for intermediate mounting Yes
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V
Motor drive optional No
Voltage release optional No
Device construction Built-in device fixed built-in technique
Rated permanent current at AC-21, 400 V 200 A
Switching power at 400 V 110 kW
Version as reversing switch No
Rated permanent current at AC-23, 400 V 200 A