| Item condition | New |
| Manufacture name | Oświetlenie przemyslowe |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 9405 9900 00 |
| ETIM | EC000347 |
| Width | 45 mm |
| Length | 475 mm |
| Height/depth | 67 mm |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP64 |
| Max. system power | 6 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 620 lm |
| Packing level 1 | 5902082050292 |
| Protection class | II |
| With connection cord and plug | Yes |
| Voltage type | AC |
| With switch | No |
| With CEE-plug | No |
| With protective cover | No |
| With light source | Yes |
| Suitable for number of lamps | 20 |
| Colour of light | White |