| Item condition | New |
| Manufacture name | Oświetlenie przemyslowe |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 9405 9900 00 |
| ETIM | EC000694 |
| Width | 115 mm |
| Length | 100 mm |
| Height/depth | 231 mm |
| Nominal voltage | 24 V |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Packing level 1 | 5902082027584 |
| Colour housing | Black |
| Voltage type | DC |
| Rechargeable | Yes |
| Built-in charging circuit | No |
| Housing material | Plastic |
| Suitable for emergency lighting | No |
| With light source | Yes |
| Blinking light function main lamp | No |
| Blinking light function secondary lamp | No |
| Main lamp | LED not exchangeable |
| Lamp wattage main lamp | 15 W |
| Lamp wattage auxiliary lamp | 0 W |
| Auxiliary lamp | Other |