| Item condition | New |
| Manufacture name | DULUX S BLUE UVA 11W/78 G23 10X1 |
| Brand | OSRAM |
| Categories |
Ultraviolet bulbs
G23 Light Bulbs |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3190 00 |
| ETIM | EC002962 |
| Socket | G23 |
| Dimmable | No |
| Total length | 234.5 mm |
| Diameter | 12 mm |
| Black light lamp | No |
| Lamp voltage | 90 V |
| Type of UV radiation | UV-A |
| Suitable for air disinfection | Yes |
| Suitable for personal well-being | No |
| Suitable for insect trapping | Yes |
| Suitable for medical applications | No |
| Suitable for reprography | Yes |
| Suitable for sun-tanning | No |
| Suitable for water disinfection | No |
| Lamp power | 11.8 W |
| Packing level 1 | 4052899037885 |
| Packing level 2 | 4052899037892 |
| Integrated starter | No |
| Burning position | Other |
| Lamp shape | U |
| External ignitor required | Yes |
| External ballast required | Yes |
| Average nominal lifespan | 5000 h |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 0 kWh |
| Mercury content | 1.3 mg |
Lamps