| Item condition | New |
| Manufacture name | OSRAM® BLUE 9 W/79 |
| Brand | OSRAM |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 4900 00 |
| ETIM | EC001057 |
| Total length | 165.5 mm |
| Diameter | 12 mm |
| Lamp voltage | 60 V |
| Lamp power | 9 W |
| Packing level 1 | 4008321772220 |
| Packing level 2 | 4008321772237 |
| Cool beam | No |