| Item condition | New |
| Manufacture name | OSRAM MOUSE 150VA, 12V |
| Brand | SLV |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8504 3180 00 |
| ETIM | EC001500 |
| Colour | Multi-coloured |
| Width | 54 mm |
| Height | 36 mm |
| Type of transformer | Electronic transformer |
| Connection type primary side | Screw connection |
| Connection type secondary side | Screw connection |
| Diameter | 0 mm |
| Length | 153 mm |
| Housing material | Plastic |
| Surface-mounted | No |
| Built-in | No |
| Short-circuit protected | Yes |
| With secondary automatic circuit breaker | No |
| Number of output positions (pairs) | 3 |
| Input voltage | 230 V |
| Output voltage | 12 V |
| Power | 150 W |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Safety transformer | Yes |
| Overload protection | Yes |
| Overtemperature protection | Yes |
| IFTTT support available | No |
| Dimming 0-10 V | No |
| Dimming 1-10 V | No |
| Dimming DALI | No |
| Dimming DMX | No |
| Dimming potentiometer (integrated) | No |
| Dimming GPRS | No |
| Dimming LineSwitch | No |
| Dimming manufacturer's proprietary system | No |
| Dimming mains voltage modulation | No |
| Dimming phase cut-off | No |
| Dimming phase cut-on | Yes |
| Dimming programmable | No |
| Dimming RF | No |
| Dimming Sine Wave Reduction | No |
| Dimming Touch and Dim | No |
| Dimming Zigbee | No |
| Dimming with push-button | No |
| No dim function | No |
| Dimming DSI | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Packing level 1 | 4024163087742 |
Light is an integral and important part of the life for any person. From the quality and intensity of the light depends not only work, but also health and working efficiency so it`s very important to choice high quality light bulbs. Osram company is a world leader manufacture in lighting equipment. The scope of the company includes production from the individual light components to full electronic devices. In everyday life, Osram lamp has long been a convenient and indispensable source of artificial light, they used in homes, offices, industrial buildings, shops, on the streets, in cars, etc.