OS40FD22000N1 SWITCH FUSE image 1
OS40FD22000N1 SWITCH FUSE image 2
MD01 image 3
OS40FD22000N1 SWITCH FUSE image 4
OS40FD22000N1 SWITCH FUSE thumbnail 1
OS40FD22000N1 SWITCH FUSE thumbnail 2
MD01 thumbnail 3
OS40FD22000N1 SWITCH FUSE thumbnail 4
OS40FD22000N1 SWITCH FUSE
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019421896
MPN: 1SCA108938R1001
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS40FD22000N1 SWITCH FUSE
Brand ABB
Categories Fuse Switch-Disconnectors
Country of origin* LT
Harmonized System Code 8536 5080 00
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 40 A
Number of poles 4
Degree of protection (IP), front side IP20
Suitable for fuses NH000
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 30 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V