OS400D03P SWITCH FUSE image 1
MD01 image 2
OS400D03P SWITCH FUSE image 3
OS400D03P SWITCH FUSE image 4
OS400D03P SWITCH FUSE thumbnail 1
MD01 thumbnail 2
OS400D03P SWITCH FUSE thumbnail 3
OS400D03P SWITCH FUSE thumbnail 4
OS400D03P SWITCH FUSE
In vendor's stock
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019230627
MPN: 1SCA022719R0250
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS400D03P SWITCH FUSE
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 400 A
Number of poles 3
Degree of protection (IP), front side IP20
Suitable for fuses NH0, NH1, NH2
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 400 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V