OS25FF1210 SWITCH FUSE image 1
OS25FF1210 SWITCH FUSE image 2
MD01 image 3
OS25FF1210 SWITCH FUSE image 4
OS25FF1210 SWITCH FUSE image 5
OS25FF1210 SWITCH FUSE thumbnail 1
OS25FF1210 SWITCH FUSE thumbnail 2
MD01 thumbnail 3
OS25FF1210 SWITCH FUSE thumbnail 4
OS25FF1210 SWITCH FUSE thumbnail 5
OS25FF1210 SWITCH FUSE
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019418971
MPN: 1SCA108636R1001
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS25FF1210 SWITCH FUSE
Brand ABB
Categories Fuse Switch-Disconnectors
Country of origin* LT
Harmonized System Code 8536 5080 00
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 25 A
Number of poles 3
Degree of protection (IP), front side IP20
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 22 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V