OS250DS03 SWITCH FUSE image 1
OS250DS03 SWITCH FUSE image 2
OS250DS03 SWITCH FUSE image 3
OS250DS03 SWITCH FUSE thumbnail 1
OS250DS03 SWITCH FUSE thumbnail 2
OS250DS03 SWITCH FUSE thumbnail 3
OS250DS03 SWITCH FUSE
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019309019
MPN: 1SCA022860R3050
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS250DS03 SWITCH FUSE
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 250 A
Number of poles 3
Degree of protection (IP), front side IP20
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 250 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V