OS250D04N2P SWITCH FUSE image 1
MD01 image 2
OS250D04N2P SWITCH FUSE image 3
OS250D04N2P SWITCH FUSE image 4
OS250D04N2P SWITCH FUSE thumbnail 1
MD01 thumbnail 2
OS250D04N2P SWITCH FUSE thumbnail 3
OS250D04N2P SWITCH FUSE thumbnail 4
OS250D04N2P SWITCH FUSE
In vendor's stock
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019230832
MPN: 1SCA022719R2380
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS250D04N2P SWITCH FUSE
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 250 A
Number of poles 4
Degree of protection (IP), front side IP20
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 250 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V