OS250D03BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 1
OS250D03BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 2
OS250D03BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 1
OS250D03BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 2
OS250D03BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 6417019369730
MPN: 1SCA102190R1001
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 8-10 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS250D03BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 250 A
Number of poles 3
Suitable for fuses NH0
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 250 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V