OS160GD22N2P SWITCH FUSE image 1
OS160GD22N2P SWITCH FUSE image 2
OS160GD22N2P SWITCH FUSE image 3
OS160GD22N2P SWITCH FUSE thumbnail 1
OS160GD22N2P SWITCH FUSE thumbnail 2
OS160GD22N2P SWITCH FUSE thumbnail 3
OS160GD22N2P SWITCH FUSE
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019481524
MPN: 1SCA115884R1001
Item condition New
Manufacture name OS160GD22N2P SWITCH FUSE
Country of origin* FI
Harmonized System Code 8536 5080 00
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 160 A
Number of poles 4
Degree of protection (IP), front side IP20
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 132 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V