OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 1
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 2
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 3
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 4
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 1
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 2
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 3
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 4
OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 6417019522104
MPN: 1SCA120752R1001
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS160GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE
Country of origin* FI
Harmonized System Code 8536 3090 00
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 160 A
Number of poles 3
Degree of protection (IP), front side IP65
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 132 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V