OS125GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 1
OS125GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE image 2
OS125GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 1
OS125GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE thumbnail 2
OS125GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019522616
MPN: 1SCA120808R1001
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OS125GD12BBP SPECIAL CONNECTED SWITCH FUSE
Brand ABB
Categories Fuse Switch-Disconnectors
Country of origin* FI
Harmonized System Code 8536 5080 00
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 125 A
Number of poles 3
Suitable for fuses NH000, NH00
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 110 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V