| Item condition | New |
| Manufacture name | Oprawa sufitowa punktowa STOBI ES 50-B ES-111 GU10 25W czarny |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 185 mm |
| Colour housing | Black |
| Length | 185 mm |
| Height/depth | 90 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 5905339268280 |
| Protection class | I |
| Lamp holder | GU10 |
| Connection type | Screwed terminal |
| Voltage type | AC |
| Suitable for lamp power | 0-25 W |
| Type of control gear | Not required |
| Housing material | Aluminium |
| Light outlet | Direct |
| Light sharing | Symmetric |
| Suitable for number of lamps | 1 |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | 5-25 °C |
| Highest energy efficiency class of the exchangeable lamp | A++ |
| Lowest energy efficiency class of the exchangeable lamp | A |
Kanlux STOBI ES is a line of ceiling fixtures with a replaceable light source. High-quality finish, simple, geometric design and the possibility of 20-degree light angle adjustment are just part of their advantages. STOBI ES fittings are suitable for spectacular-looking ES-111 LED light sources with GU10 lamp holder, making them ideal for illuminate large areas - apartments, lofts, shops, boutiques, hotel facilities and restaurants.