| Item condition | New |
| Manufacture name | Oprawa liniowa LED ALIN DALI, ALD 33W-835-MPR-W-PT, podtynkowa, 33W, 2800lm, 3500K, 1150mm, klosz mikropryzmatyczny, biała, (28436) |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 83 mm |
| Colour housing | White |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Length | 1150 mm |
| Height/depth | 65 mm |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Colour temperature | 3500 K |
| Max. system power | 33 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 2800 lm |
| Luminaire efficacy | 85 lm/W |
| Packing level 1 | 5905339284365 |
| Protection class | I |
| Connection type | Push-in clamp |
| Voltage type | AC |
| Housing material | Steel |
| With light source | Yes |
| Suitable for built-in mounting | Yes |
| Colour of light | White |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | 5-25 °C |
| Suitable for ceiling mounting | Yes |