| Item condition | New |
| Manufacture name | Oprawa downlight podtynk TIBERI LED SMD 24W-O 2400lm IP44/20 biała |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC002892 |
| Colour housing | White |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Height/depth | 59 mm |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Colour temperature | 4000 K |
| Max. system power | 24 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 2400 lm |
| Luminaire efficacy | 100 lm/W |
| Packing level 1 | 5905339255105 |
| Protection class | II |
| Outer diameter | 195 mm |
| Connection type | Screwed terminal |
| Voltage type | AC |
| Type of control gear | LED operating device current-controlled |
| Built-in diameter | 175 mm |
| Housing material | Aluminium |
| With light source | Yes |
| Suitable for built-in mounting | Yes |
| Colour of light | White |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | 5-25 °C |
| No dim function | Yes |
| Suitable for ceiling mounting | Yes |
| Power factor | 0.9 |
Round Kanlux TIBERI LED luminaires use SMD LEDs to emit intense light. Owing to this, they work well in high office or industrial rooms. Increased tightness of IP44 protects them from dust, dirt and moisture.