| Item condition | New |
| Manufacture name | Oprawa akcentowa, TAXI SMD P C/M-WW, 0,6W, 10lm, 3000K, chrom mat, IP54 (26462) |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 50 mm |
| Colour housing | Chrome |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Length | 110 mm |
| Height/depth | 44 mm |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Max. system power | 0.6 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 10 lm |
| Luminaire efficacy | 17 lm/W |
| Packing level 1 | 5905339264626 |
| Protection class | I |
| Voltage type | AC |
| Housing material | Steel |
| With light source | Yes |
| Suitable for wall mounting | Yes |
| Suitable for built-in mounting | Yes |
| Colour of light | White |
| Type of wiring | Ending |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | -20-35 °C |
| No dim function | Yes |