| Item condition | New |
| Manufacture name | OL50 VERT BRANCH 80 GREY |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | SE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7616 9990 00 |
| ETIM | EC001939 |
| Colour | Other |
| Width | 101 mm |
| Model | Moulded hood |
| Halogen free | Yes |
| Depth | 63 mm |
| RAL-number | 0 |
| Surface protection | Untreated |
| Width branch | 80 mm |
| Material quality | Other |
| Material | Plastic |
| Mounting method cover | Spanned |
| Number of covers | 0 |
| Mounting perforation in bottom | No |
| With cable fixing clip | No |
| With duct connector | No |
| Cover width 1 | 50 mm |
| Cover width 2 | 0 mm |
| Cover width 3 | 0 mm |
| With protective foil | No |
| Symmetric | Yes |
| Packing level 1 | 3606485123585 |