| Item condition | New |
| Manufacture name | OL50 MOVABLE POLE 2 BOXES EMPTY WHITE |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | SE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001941 |
| Model | Single-sided |
| Diameter | 0 mm |
| Adjustable | No |
| Number of usable covers | 2 |
| Column height | 2150 mm |
| Pillar shape | Other |
| Prewired | No |
| Column depth | 0 mm |
| Column width | 0 mm |
| Packing level 1 | 3606480215063 |
| Cable entry | Above |
| Type of fastening | Stand (base) |
| Number of partitions | 2 |
| Useful cross section | 8358 mm² |
| Cover width | 50 mm |
| Material installation column | Aluminium |
| Material cover | Plastic |
| Through-going profile | No |
| Place variable | Yes |
| Surface protection column | Coated |
| Height levelling | 2000 mm |
| Cover surface | Untreated |
| RAL-number column | 9010 |
| RAL-number cover | 9010 |
| Material installation column halogen free | Yes |
| Material cover halogen free | Yes |
| Material quality installation column | Other |
| Material quality cover | Other |
| Cover depth | 0 mm |