| Item condition | New |
| Manufacture name | OL50 CABLE BENDING RADIUS PROTECTOR WHITE |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC001937 |
| Halogen free | Yes |
| Suitable for | Wall ducts |
| Construction type | Die-casting part |
| Material quality | Other |
| Material | Plastic |
| Packing level 1 | 3606485123325 |
| Colour | White |
| Width | 20 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 68 mm |