| Item condition | New |
| Manufacture name | OL50 FEEDER TOEVOEREENH 120 ALU GEANOD |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | SE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7616 9990 00 |
| ETIM | EC000059 |
| Width | 63 mm |
| Halogen free | Yes |
| Height | 120 mm |
| Surface protection | Anodised |
| Material quality | Other |
| Length | 1000 mm |
| Material | Aluminium |
| Useful cross section | 0 mm² |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Packing level 1 | 3606485123691 |
| RAL-number | 0 |
| Type of fastening | Bottom perforation |
| Number of permanent partitions | 0 |
| Number of plug-in partitions | 1 |
| With cable fixing clip | No |
| With duct connector | No |
| With protective foil | No |
| Delivery on roll | No |
| Transparent | No |
| Cover model | None |