| Item condition | New |
| Manufacture name | Oja 42 | 4000K | 3-Step | Ceiling light | Black |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1140 00 |
| ETIM | EC002892 |
| Energy Class | |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 1041362 |
| Colour housing | Black |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Height/depth | 23 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Colour temperature | 4000 K |
| Max. system power | 19 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 2200 lm |
| Packing level 1 | 5704924009792 |
| Packing level 2 | 5708839009793 |
| Housing material | Plastic |