OFAA2AM125 HRC FUSE LINK image 1
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK image 2
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK image 3
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK image 4
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK image 5
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK image 6
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK thumbnail 1
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK thumbnail 2
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK thumbnail 3
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK thumbnail 4
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK thumbnail 5
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK thumbnail 6
OFAA2AM125 HRC FUSE LINK
Order only Minimal order quantity: 3
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019224114
MPN: 1SCA022701R2820
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name OFAA2AM125 HRC FUSE LINK
Brand ABB
Categories NH Fuses
Country of origin* HU
Harmonized System Code 8536 1090 00
ETIM EC000055
Voltage type AC/DC
Rated current 125 A
Utilization category aM (switchgear protection)
Rated voltage AC 690 V
Rated voltage DC 690 V
Fuse construction type according to IEC 60269 01XL
Packing details
Packing level 1 6417019224114
Other Technical data
Rated switching capacity 0 kA
Type of fuse status indicator None
Power loss at rated current 6.4 W