| Item condition | New |
| Manufacture name | OCTOPUS DE CENTRE L Ø100 |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002601 |
| Mounting method | Concrete building |
| Model | Single |
| Shape | Round |
| Packing level 1 | 3589354919505 |
| Colour | White |
| Width | 99 mm |
| Halogen free | No |
| Construction type | Central conduit box |
| Length | 105 mm |
| Material | Plastic |
| Luminaire hook mounting | No |
| For tube diameter | 16/20 mm |