| Item condition | New |
| Manufacture name | OCTO WiZ Connected GU10 RGBTW Smart Lamp 4.7W |
| Brand | Ansell Lighting |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | GU10 |
| Colour rendering index CRI | 90-100 |
| Diameter | 50 mm |
| Lamp shape | Reflector |
| Length | 58 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2200-6500 K |
| Lamp power | 49 W |
| Packing level 1 | 5056144243327, 5056144243327 |
| Colour | White |
| Colour housing | White |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Remote operation possible | Yes |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Average nominal lifespan | 25000 h |
| Rated luminous flux according to IEC 62612 | 400 lm |
| Energy efficiency class according to EU regulation 2019/2015 | A |