| Item condition | New |
| Manufacture name | Obudowa metalowa "ARGENTA" GN252015 |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000261 |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Packing level 1 | 5907711188223 |
| Colour | Grey |
| Width | 200 mm |
| Height | 250 mm |
| Depth | 150 mm |
| RAL-number | 7035 |
| With mounting plate | Yes |
| Number of doors | 1 |
| Number of locks | 1 |
| Suitable for wall mounting | Yes |
| EMC-version | No |
| With glazed door | No |
| Connectable | No |
| Material quality | Other |
| Material | Steel |
| Impact strength | IK09 |
| Suitable for outdoor set-up | No |
| Suitable for metrical mounting | No |
| Mounting plate depth-adjustable | No |
| With ventilation door | No |
| Surface finishing | Primed |
| With rear door | No |
| Suitable for wall built-in | No |
| Pitched roof | No |
| Pole fastening | No |
| Floor standing wall model | No |
| Detached | No |
| Corner model | No |
| Intermediate mounting | No |