| Item condition | New |
| Manufacture name | Obudowa Argenta INOX AISI 304L |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000261 |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Packing level 1 | 8431044088617 |
| Colour | Stainless steel |
| Width | 600 mm |
| Height | 400 mm |
| Depth | 200 mm |
| With mounting plate | Yes |
| Number of doors | 1 |
| Number of locks | 1 |
| Suitable for wall mounting | Yes |
| EMC-version | No |
| With glazed door | No |
| Connectable | No |
| Material quality | Stainless steel V2A |
| Material | Stainless steel |
| Impact strength | IK10 |
| Suitable for outdoor set-up | No |
| Suitable for metrical mounting | No |
| Mounting plate depth-adjustable | No |
| With ventilation door | No |
| Surface finishing | Brushed/grinded |
| With rear door | No |
| Suitable for wall built-in | No |
| Pitched roof | No |
| Pole fastening | No |
| Floor standing wall model | No |
| Detached | No |
| Corner model | No |
| Intermediate mounting | No |